Πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα στις 7/4/2013 ο 6ος Ημιμαραθώνιος “Θανάσης Σταμόπουλος”.

Έγινε ο Ημιμαραθώνιος των 21 χιλιομέτρων με μαζική συμμετοχή 900 και πλέον δρομέων στη διαδρομή Καλαμπάκα-Τρίκαλα. Στον αγώνα συμμετείχε ο καθηγητής του σχολείου μας κ. Μπάκος Νίκος, οποίος και τερμάτισε πρώτος στην κατηγορία του. Θερμά συγχαρητήρια.

Πραγματοποιήθηκε ακόμη και αγώνας δρόμου 6 χιλιομέτρων εντός της πόλης με περισσότερους από 300 δρομείς, στον οποίο συμμετείχαν πάνω από 40 μαθητές του σχολείου μας καθώς και 4 καθηγητές μας. Και εδώ είχαμε διακρίσεις καθώς ο κ. Μπουχλαριώτης Αχιλλέας τερμάτισε 2ος στην κατηγορία του και ο κ. Μητσιάδης Δημήτρης 3ος στην κατηγορία του. Τους συγχαίρουμε για τις επιδόσεις τους.

Συγχαρητήρια και σε όλους τους συμμετέχοντες. Δίνουμε την υπόσχεση του χρόνου για ακόμη περισσότερες συμμετοχές μαθητών αλλά και καθηγητών του σχολείου μας.